Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Filolofia germaÅ„ska zaocznie
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 08:37

Filolofia germańska zaocznie

Inne

Post » 04 Lip 2020, 11:11


Cześć wszystkim ;) Czy znajdzie się tutaj ktoś kto studiuje/studiował filologię germańską zaocznie? Miałabym kilka pytań :D
  • Posty:6
  • Rejestracja: 06 Gru 2017, 09:50

  • Post » 07 Lip 2020, 10:15


    Chętnie pomogę :)
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 06 Wrz 2020, 22:44


    Być może moje pytania wydadzą się infantylne, ale trudno ;)

    Czy jest sens ogólnie się w to "pchać"? Wiadomo, będzie to sporo kosztować, ale czy wiedza jaką można wynieść jest adekwatna do kosztów? Słyszałam opinie, że już lepiej wydać na porządny kurs językowy, ale jakoś nie do końca mnie to przekonuje. Wiem, że wiele zależy ode mnie samej, ale czy jest szansa żeby po tych studiach mój poziom językowy był jednak wyższy niż po takim kursie?

    Obecnie jestem mega zdeterminowana i nakręcona na te studia, więc potrzebuję opinii osoby trzeciej :)
  • Posty:6
  • Rejestracja: 06 Gru 2017, 09:50

  • Post » 07 Wrz 2020, 08:18


    Przede wszystkim musisz sobie zadać pytanie, co chcesz potem robić.
    Ludzie bardzo często mylą filologię germańską z kursami językowymi.

    Na filologię przychodzimy ze znajomością języka, ponieważ większość przedmiotów jest prowadzona po niemiecku, co jest genialne, nawet jak na początku większości się nie rozumie. Nie ma co ukrywać, że jak tak jak piszesz, wiele zależy od Ciebie. Ja osobiście uważam, że po filologii można mieć zdecydowanie wyższy poziom nim po kursie, ponadto masz dyplom i ewentualną możliwość pracy, czy uczenia innych języka. Wykładowcy często zarażają pasją do języka, organizowane są różne wyjazdy do Niemiec, czy Erasmus. Korzyści zdecydowanie jest mnóstwo.
    Jeżeli potrzebujesz opinii osoby trzeciej - to ja zdecydowanie jestem na TAK za filologią. Nie wiem, czy jestem obiektywna, bo moja grupa i wykładowcy byli tak wspaniali, że poszłabym drugi raz w ciemno ;)
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 07 Wrz 2020, 19:54


    W sumie już kończę jeden kierunek stacjonarnie, a te studia traktuje raczej w kategorii drogi do spełnienia mojego małego marzenia :D

    Władam niemieckim na mocnym B1, ale ciągle mi mało. I nic mi nie sprawia takiej frajdy jak zakuwanie słówek czy cokolwiek innego związanego z niemieckim :)

    Mogę zapytać gdzie studiowałaś? Ja stawiam na Wrocław, a ogólnie o germanistyce na UWr słyszałam różne opnie.
  • Posty:6
  • Rejestracja: 06 Gru 2017, 09:50

  • Post » 08 Wrz 2020, 07:45


    Jeżeli lubisz się uczyć niemieckiego - to jak najbardziej studia dla Ciebie! Ja też poszłam zrobić germanistykę jako drugi kierunek, bo już byłam po studiach i to była bardzo dobra decyzja.
    Studiowałam na Uniwersytecie Zielonogórskim - mieszkam w sumie między ZG a Wr ale dojazd lepszy zdecydowanie w stronę ZG.
    Opiniami nie ma co się przejmować - są różni wykładowcy i różni studenci. Z reguły złe opinie pochodzą od tych, którym nie chce się uczyć. Ja byłam mega zadowolona i lepszych wykładowców nie mogłam sobie wymarzyć. Z chęcią wróciłabym zrobić te studia jeszcze raz ;)
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 08 Wrz 2020, 07:56


    Wielkie dzięki za pomoc, tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że koniecznie muszę iść na te studia :D Potrzebowałam takich motywujących słów!

    A jeszcze tak z ciekawości, robiłaś od razu II stopień czy zaczynałaś od licencjatu?
  • Posty:6
  • Rejestracja: 06 Gru 2017, 09:50

  • Post » 08 Wrz 2020, 08:51


    Zaczynałam od licencjatu... a teraz kończę III stopień ;)
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 08 Wrz 2020, 09:10


    Woow :o to widzę, że nieźle się wkręciłaś :D
  • Posty:6
  • Rejestracja: 06 Gru 2017, 09:50

  • Post » 08 Wrz 2020, 09:13


    Jakoś samo tak wyszło :o nawet nie wiem, kiedy to zleciało :shock:
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • NastÄ™pna

    Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja