Obecny czas: 20 Sie 2017, 02:13

Re: Mały poradnik dla mających problemy z wymową

Tu możesz zapytać o wymowę konkretnego słowa, bądź całego tekstu.

Post » 09 Paź 2010, 20:20

tak się wtrącę...można coś dodać? Może mniej "podręcznikowe",ale z wymową powiązane.

Slow German- podkasty Anniki Rubens.

http://www.slowgerman.com/

Autorka opowiada o Niemczech, niemieckich zwyczajach, życiu itp. Mówi stosunkowo powoli, co ułatwia rozumienie i śledzenie wymowy. Można jednocześnie czytać sobie tekst i go słuchać, co pomaga w kojarzeniu słowa z jego wymową.
Maturzystka, nie germanistka ;-)
Awatar użytkownika

• Miejscowość: Suwałki

• Post » 07 Sty 2011, 21:31

bardzo najs ;-) mi się podoba ;d
    Awatar użytkownika

• danka ...

Post » 28 Gru 2012, 15:27

Osobom poczatkujacym polecam zestaw Pakiet Niemiecki nie gryzie. Tam tez jest plyta ze wskazowkami jak i co nalezy wymawiac.

• sandra ...

Post » 08 Kwi 2014, 08:37

Bardzo przydatny poradnik, z pewnością z niego skorzystam ;)
    Awatar użytkownika

• Maria ...

Post » 19 Maj 2014, 16:49

Ja bym poleciła Fiszki - audio.
    Jest to dźwiękowa wersja kursu "FISZKI" i składa się z kilku płyt w formacie mp3, odpowiadających kolejnym poziomom zaawansowania (od poziomu podstawowego aż do poziomu zaawansowanego). Są wersje języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Moim zdaniem pomaga w opanowaniu słownictwa i wymowy.

• Post » 04 Sty 2015, 21:10

Dzięki za ten poradnik. Mam straszny problem z wymową, mówie bardzo szybko i nikt mnie nie rozumie...

• Post » 01 Sie 2016, 18:25

Polecam stronkę z wymowa: http://pl.forvo.com/

Odnośnie wymowy to przeanalizuj swoja wymowę po polsku. Jeżeli nie mówisz zbyt wyraźnie po polsku i masz problemy z wymowa to raczej po niemiecku nie będziesz mówił perfekt i konieczna będzie praca np. u logopedy. Ja tak miałem, że najpierw musiałem nauczyć się dokładnie wymawiać dźwięki po polsku i po niemiecku przyszło już samo.

• Post » 29 Sie 2016, 13:50

Dzięki. Na początek chyba warto się osłuchać języka. Często po prostu ludzie mają problem z wymową nawet w swoim ojczystym języku, dlatego najlepiej skorzystać z porad http://addent.pl/uslugi/ortodoncja specjalisty, który ewentualnie sprawdzi czy wystarczająco zdrowo się prowadzimy i nie mamy specjalnie problemów jakiś z uzębieniem.

• borett ...

Post » 19 Gru 2016, 16:00

Polecam słuchać piosenek po niemiecku i próbować je śpiewać :) Często są tam podstawowe zwroty, jakie są używane na co dzień w niemieckim, a jeżeli skojarzymy dany zwrot z określoną piosenką, łatwiej nam to wejdzie do głowy.

Poza tym można wybierać słowniki online ze znaczkiem głośnika, wtedy wszystko, co wpiszemy, możemy posłuchać, jak się wymawia.

Ale zerknę sobie na ten pierwszy link na stronie ;)

• Wróć do Wymowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość