Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Re: MaÅ‚y poradnik dla majÄ…cych problemy z wymowÄ…
Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:14

Re: Mały poradnik dla mających problemy z wymową

Tu możesz zapytać o wymowę konkretnego słowa, bądź całego tekstu.

Post » 09 Paź 2010, 20:20


tak się wtrącę...można coś dodać? Może mniej "podręcznikowe",ale z wymową powiązane.

Slow German- podkasty Anniki Rubens.

http://www.slowgerman.com/

Autorka opowiada o Niemczech, niemieckich zwyczajach, życiu itp. Mówi stosunkowo powoli, co ułatwia rozumienie i śledzenie wymowy. Można jednocześnie czytać sobie tekst i go słuchać, co pomaga w kojarzeniu słowa z jego wymową.
Maturzystka, nie germanistka ;-)
Awatar użytkownika

  • Posty:58
  • Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:57
  • Miejscowość: SuwaÅ‚ki

  • Post » 07 Sty 2011, 21:31


    bardzo najs ;-) mi siÄ™ podoba ;d
    Awatar użytkownika

  • Posty:161
  • Rejestracja: 10 Lis 2010, 23:00

  • danka ...

    Post » 28 Gru 2012, 15:27


    Osobom poczatkujacym polecam zestaw Pakiet Niemiecki nie gryzie. Tam tez jest plyta ze wskazowkami jak i co nalezy wymawiac.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 28 Gru 2012, 14:58

  • sandra ...

    Post » 08 Kwi 2014, 08:37


    Bardzo przydatny poradnik, z pewnością z niego skorzystam ;)
    Awatar użytkownika

  • Posty:14
  • Rejestracja: 07 Kwi 2014, 09:25

  • Maria ...

    Post » 19 Maj 2014, 16:49


    Ja bym poleciła Fiszki - audio.
    Jest to dźwiękowa wersja kursu "FISZKI" i składa się z kilku płyt w formacie mp3, odpowiadających kolejnym poziomom zaawansowania (od poziomu podstawowego aż do poziomu zaawansowanego). Są wersje języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Moim zdaniem pomaga w opanowaniu słownictwa i wymowy.
  • Posty:11
  • Rejestracja: 18 Maj 2014, 01:24

  • Post » 04 Sty 2015, 21:10


    Dzięki za ten poradnik. Mam straszny problem z wymową, mówie bardzo szybko i nikt mnie nie rozumie...
  • Posty:1
  • Rejestracja: 04 Sty 2015, 21:03

  • Post » 01 Sie 2016, 18:25


    Polecam stronkÄ™ z wymowa: http://pl.forvo.com/

    Odnośnie wymowy to przeanalizuj swoja wymowę po polsku. Jeżeli nie mówisz zbyt wyraźnie po polsku i masz problemy z wymowa to raczej po niemiecku nie będziesz mówił perfekt i konieczna będzie praca np. u logopedy. Ja tak miałem, że najpierw musiałem nauczyć się dokładnie wymawiać dźwięki po polsku i po niemiecku przyszło już samo.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 01 Sie 2016, 18:05

  • Post » 29 Sie 2016, 13:50


    Dzięki. Na początek chyba warto się osłuchać języka. Często po prostu ludzie mają problem z wymową nawet w swoim ojczystym języku, dlatego najlepiej skorzystać z porad http://addent.pl/uslugi/ortodoncja specjalisty, który ewentualnie sprawdzi czy wystarczająco zdrowo się prowadzimy i nie mamy specjalnie problemów jakiś z uzębieniem.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 28 Sie 2016, 11:45

  • borett ...

    Post » 19 Gru 2016, 16:00


    Polecam słuchać piosenek po niemiecku i próbować je śpiewać :) Często są tam podstawowe zwroty, jakie są używane na co dzień w niemieckim, a jeżeli skojarzymy dany zwrot z określoną piosenką, łatwiej nam to wejdzie do głowy.

    Poza tym można wybierać słowniki online ze znaczkiem głośnika, wtedy wszystko, co wpiszemy, możemy posłuchać, jak się wymawia.

    Ale zerknÄ™ sobie na ten pierwszy link na stronie ;)
  • Posty:7
  • Rejestracja: 19 Gru 2016, 14:38


  • Wróć do Wymowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja