Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Duden -wymowa
Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:51

Duden -wymowa

Tu możesz zapytać o wymowę konkretnego słowa, bądź całego tekstu.

Post » 07 Sty 2015, 20:10


Mam ten słownik i jest wart swojej ceny także warto zainwestować, polecam:)
  • Posty:3
  • Rejestracja: 07 Sty 2015, 20:01

  • Asgard ...

    Post » 08 Sty 2015, 00:22


    Duden oraz LDaF (oba z glosariuszem już po reformie ortograficznej, ale przed jej ostateczną kosmetyczną nowelizacją obejmującą zaledwie kilkanaście słów) są od mniej więcej roku 2007 dostępne całkowicie legalnie i za darmo jako część linuksowego projektu Open Suse Education (paczka RPM jako baza dla StarDicta; konwertowalna na DEB i rozpruwalna dowolnym archiwerem nawet na poszczególne "atomy", co oznacza, że można z tego korzystać nawet czymś tak dziwnym jak M$ Windows; że o uwielbianych przez gimbazę srajfonach czy tabletach poprzez ColorDicta nie wspomnę). Nazwa paczuni pierwotnej to: stardict-dictionaries-de-2.4.2-1.3.noarch.rpm

    Linuksowcy (i nie tylko) mogą, o ile będą mieć takie kaprycho, czyli ochotę, kuknąć sobie na moje starożytne arykuliszcze na polskim forum Puppy Linuksa:

    http://forum.puppylinux.pl/index.php?topic=556.0

    Zwracam również uwagę na fakt, że aktualna współczesna wersja Ivony (Ivona 2; nie mylić z katastrofalnie brzmiącą Ivoną pierwszej generacji) nie bez powodu wymiata, tak że niemieckie instytucje, lotniska itp. z niej korzystają (no i jest darmowe demo online na stronie producenta, które absolutnie wystarcza nie tylko do pojedynczych wyrazów, ale i dla całych zdań). Tak, to jest synteza TTS, czyli mówi robot, ale przy właściwych ustawieniach praktycznie większość Niemiaszków ma problemy z odróżnieniem od żywego człowieka.
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Rommel ...

    Post » 20 Sty 2015, 22:38


    Bawiłem się ostatnio Ivoną 2 (wersja demonstracyjna) i muszę przyznać, że font o nazwie Marlene, o ile zredukuje się trochę fabryczne ustawienia tempa, po prostu wymiata na całej linii.
    Wir sind Helden
    Awatar użytkownika

  • Posty:36
  • Rejestracja: 10 Paź 2010, 16:53
  • Miejscowość: Krapkowice

  • Post » 19 Lip 2017, 09:03


    ciekawi mnie wymowa końcówek. wydaje mi się, że część z nich połknął, a część jest wymawiane. powiedz mi, kiedy, jak postępować.
    Awatar użytkownika

  • Posty:2
  • Rejestracja: 14 Lip 2017, 17:19

  • Poprzednia

    Wróć do Wymowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja