Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Bardzo proszÄ™ o przetÅ‚umaczenie tekstu oraz jego wymowÄ™
Obecny czas: 28 Kwi 2024, 19:25

Bardzo proszę o przetłumaczenie tekstu oraz jego wymowę

Tu możesz zapytać o wymowę konkretnego słowa, bądź całego tekstu.

Ewiczu ...

Post » 02 Lis 2011, 17:17


Sehr geehrte Frau Dr. Meier,
ich habe oft Konzentrationsprobleme und bin meistens sehr müde. Das wirkt sich natürlich negativ auf meine Leistungen in der Schule aus. Ich vergesse sehr schnell und kann mir nicht alles gut merken. Was sollte ich tun? Können Sie mir helfen?
Maja (17), Hannover

Liebe Dr.Meier,
ich habe Probleme mit dem Einschlafen .Morgens, wenn ich aufstehe ,bin ich total müde und schlapp. Was kann ich gegen die Schlafstörungen tun?
Kurt (18), Bremen


Liebe Dr. Meier ,
ich habe häufig Kopfschmerzen und mein Magen tut mir auch sehr oft weh. Ich bin sehr nervös und lebe ständig im Stress. Ich lerne sehr viel für die Schule und muss auch viel im Haushalt helfen.Oft kann ich nicht schlafen und bin todmüde .Was sollte ich gegen all diese Beschwerden machen?
Katrin (18) ,Fulda
  • Posty:35
  • Rejestracja: 18 Mar 2011, 18:03

  • Post » 02 Lis 2011, 18:03


    Tłumaczenie mogę zrobić dopiero wieczorem - teraz muszę zająć się własnym wypracowaniem. Przybliżona wymowa:

    Zer geerte frał doktor majer,
    iś habe oft koncentrationsprobleme und bin majstens zer myde. Das wirkt zyś natyrlyś negatif ałf majne lajstungen in der szule aus. Iś fergese zer sznel und kan mija nyś ales gut merken. Was zolte iś tun? Kynen zi mija helfen?
    Maja (zibcejn), hanowa

    Libe doktor majer,
    iś habe problejme mit dejm ajnszlafen. Morgens, wn iś ałfszteje, bin iś total myde und szlap. Was kan iś gejgen di szlafsztyrungen tun?
    Kurt (ahtcejn), bremen

    Libe doktor Majer,
    iś habe hojfiś kopfszmercen und majn magen tut mija ałh zer oft wee. Iś bin zer nerwys und lejbe sztendyś im sztres. Iś lerne zer fil fyr di szule und mus ałh fil im hałshalt helfen. Oft kan iś nyśt szlafen und bin todmyde. Was zolte iś gegen dize beszwerden mahen?
    Katrin (achtcejn), Fulda
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 02 Lis 2011, 21:13


    I jeszcze dodaję tłumaczenie:

    Szanowna Pani dr. Meier,
    mam często problemy z koncentracją i jestem przeważnie bardzo zmęczony. To działa naturalnie negatywnie na moje osiągnięcia w szkole. Zapominam szybko i nie mogę wszystkiego dobrze zapamiętać. Co powinnam zrobić? Czy może mi Pani pomóc?
    Maja (17), Hannover

    Szanowna dr. Meier,
    mam problemy z zasypianiem. Rano, kiedy wstaję, jestem całkowicie zmęczony i sflaczały (no dajmy na to wykończony - lepiej brzmi ;) ). Co mogę zrobić przeciwko zaburzeniom snu?
    Kurt (18), Bremen

    Szanowna dr. Meier,
    mam często bóle głowy i mój żołądek równie często mnie boli. Jestem bardzo zdenerwowana i żyję w ciągłym stresie. Uczę się wiele i muszę również pomagać w domu. Często nie mogę zasnąć i jestem śmiertelnie zmęczona. Co mogę zrobić przeciw tym wszystkim dolegliwościom?
    Katrin (18) ,Fulda
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin


  • Wróć do Wymowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja