It is currently 18 Aug 2019, 21:59

Favicon

Tu możesz zamieścić swoje sugestie na temat rozwoju forum i strony Germanin.pl.

Post » 26 Oct 2010, 21:40

Pewna myśl, błąkając się po mojej głowie, w końcu znalazła mózg i kazała moim paluchom wstukać to i owo na klawiaturze, tym samym powstał ten temat.

Każda porządna strona posiada swoje newsy, forum, działy i poddziały. To wszystko mamy, co się bardzo chwali. Czegoś jednak brakuje. Czego konkretnie? Małego, istotnego obrazka, który będzie odróżniał serwis od reszty tałatajstwa w sieci - favicony.

Co to jest? Prosta sprawa - nieważne, jaką masz przeglądarkę - spójrz teraz na otwarte zakładki/karty/. Widzisz to maleństwo obok nazwy strony? To właśnie favicona.

Żeby dalej nie przedłużać - mam już kilka pomysłów, jak taka favicona może wyglądać, jednak... tak, znowu polegam na propozycjach administratora i użyszkodników ;] Jedyne, o czym trzeba pamiętać - favicona jest naprawdę maciupka, ma rozmiar zaledwie 16 x 16 pikseli, dlatego najlepszym sposobem na jej stworzenie nie jest pracowanie na 256 pikselach, a pracowanie na przynajmniej 2560000 i późniejsze ich zredukowanie.

Pierwsza propozycja - żadnych wodotrysków, po prostu przechylona litera na czarnym tle. Oczywiście istnieje możliwość dodania kanału alfa, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Wersja duża (1600x1600):
Image
Wersja mała (16x16):
Image

Wszelkie sugestie mile widziane.

Edit: byłbym zapomniał - istnieje strona, która pokazuje krok po kroku, jak dodać sobie faviconę do strony. Udało się to nawet na mojej (kiepsko wykonanej, ale zawsze) stronie.

• Post » 26 Oct 2010, 21:49

Ja kiedyś próbowałem zrobić coś na wzór face booka - czarne tło, szary prostokąt i biała litera G. Lepiej jest robić ikony 32x32 - tak przynajmniej wynika z doświadczenia z moimi innymi stronami. A spróbuj proszę zrobić coś fejsbukopodobnego.

• Administrator

• Post » 26 Oct 2010, 22:02

Coś na kształt facebooka? Hmm... proszę bardzo. Wersja duża:
    Image
    Wersja mała:
    Image

Mam jeszcze w zanadrzu podobną ikonkę, tylko z trochę jaśniejszym gradientem.

Edit: rany, zapomniałem wygładzić krawędzie rogów. No nic. Jeśli bedzie trzeba, to to zrobię - chyba, że ikona spodoba się w takiej postaci.

• Post » 26 Oct 2010, 22:05

• Administrator

• Post » 26 Oct 2010, 22:37

Myślałem, że skoro ikona facebooka służyła jako wzorzec, to miałem się jej jak najbliżej trzymać... No nic - pan każe, sługa musi :]

Wersja duża:
    Image

Wersja mała:
    Image

• Post » 27 Oct 2010, 00:10

Sedinus wrote:Coś na kształt facebooka? Hmm... proszę bardzo. Wersja duża:

Mir gefällt das kleine g... ;-)

Aber schwarz-weiß?
    Die deutsche Rechtschreibung ist Freeware. Das heißt, man darf sie kostenlos und ohne Einschränkungen verwenden. Sie ist aber nicht Open Source. Das heißt, man darf sie nicht verändern oder in veränderter Form veröffentlichen.

• Return to Do autora forum i strony Germanin.pl