Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Favicon

Favicon

Tu możesz zamieścić swoje sugestie na temat rozwoju forum i strony Germanin.pl.

Post » 26 Paź 2010, 21:40


Pewna myśl, błąkając się po mojej głowie, w końcu znalazła mózg i kazała moim paluchom wstukać to i owo na klawiaturze, tym samym powstał ten temat.

Każda porządna strona posiada swoje newsy, forum, działy i poddziały. To wszystko mamy, co się bardzo chwali. Czegoś jednak brakuje. Czego konkretnie? Małego, istotnego obrazka, który będzie odróżniał serwis od reszty tałatajstwa w sieci - favicony.

Co to jest? Prosta sprawa - nieważne, jaką masz przeglądarkę - spójrz teraz na otwarte zakładki/karty/. Widzisz to maleństwo obok nazwy strony? To właśnie favicona.

Żeby dalej nie przedłużać - mam już kilka pomysłów, jak taka favicona może wyglądać, jednak... tak, znowu polegam na propozycjach administratora i użyszkodników ;] Jedyne, o czym trzeba pamiętać - favicona jest naprawdę maciupka, ma rozmiar zaledwie 16 x 16 pikseli, dlatego najlepszym sposobem na jej stworzenie nie jest pracowanie na 256 pikselach, a pracowanie na przynajmniej 2560000 i późniejsze ich zredukowanie.

Pierwsza propozycja - żadnych wodotrysków, po prostu przechylona litera na czarnym tle. Oczywiście istnieje możliwość dodania kanału alfa, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Wersja duża (1600x1600):
Image
Wersja mała (16x16):
Image

Wszelkie sugestie mile widziane.

Edit: byłbym zapomniał - istnieje strona, która pokazuje krok po kroku, jak dodać sobie faviconę do strony. Udało się to nawet na mojej (kiepsko wykonanej, ale zawsze) stronie.
Awatar użytkownika

  • Posty:7
  • Rejestracja: 01 Wrz 2010, 16:51
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 26 Paź 2010, 21:49


    Ja kiedyś próbowałem zrobić coś na wzór face booka - czarne tło, szary prostokąt i biała litera G. Lepiej jest robić ikony 32x32 - tak przynajmniej wynika z doświadczenia z moimi innymi stronami. A spróbuj proszę zrobić coś fejsbukopodobnego.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 26 Paź 2010, 22:02


    Coś na kształt facebooka? Hmm... proszę bardzo. Wersja duża:
    Image
    Wersja mała:
    Image

    Mam jeszcze w zanadrzu podobną ikonkę, tylko z trochę jaśniejszym gradientem.

    Edit: rany, zapomniałem wygładzić krawędzie rogów. No nic. Jeśli bedzie trzeba, to to zrobię - chyba, że ikona spodoba się w takiej postaci.
    Awatar użytkownika

  • Posty:7
  • Rejestracja: 01 Wrz 2010, 16:51
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 26 Paź 2010, 22:05

    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 26 Paź 2010, 22:37


    Myślałem, że skoro ikona facebooka służyła jako wzorzec, to miałem się jej jak najbliżej trzymać... No nic - pan każe, sługa musi :]

    Wersja duża:
    Image

    Wersja mała:
    Image
    Awatar użytkownika

  • Posty:7
  • Rejestracja: 01 Wrz 2010, 16:51
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 27 Paź 2010, 00:10


    Sedinus napisał(a):Coś na kształt facebooka? Hmm... proszę bardzo. Wersja duża:

    Mir gefällt das kleine g... ;-)

    Aber schwarz-weiß?
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM


  • Wróć do Do autora forum i strony Germanin.pl

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja