Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Jak nauczyć siÄ™ jÄ™zyka
Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:52

Jak nauczyć się języka

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 17 Paź 2013, 10:29


Witam wszystkich Forumowiczów.

Jestem na początku drogi nauki języka niemieckiego i potrzebuję Waszej rady. Warunki finansowe nie pozwalają mi na pójście do szkoły językowej, więc uczę się sam języka niemieckiego. Kupiłem sobie sobie kurs audio (Multipakiet) od poziomu A1 do B1. Czy możecie mi podpowiedzieć z jakich dodatkowo materiałów i stron internetowych warto skorzystać? Mam nieograniczony dostęp do internetu. Słucham jak na razie niemieckiej muzyki i próbuję tłumaczyć teksty piosenek. Na jakich stronach znajdę na przykład artykuły do tłumaczenia dla uczących się niemieckiego? Jak efektywnie nauczyć się języka niemieckiego? Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
  • Posty:9
  • Rejestracja: 17 Paź 2013, 10:17

  • Post » 17 Paź 2013, 15:36


    Hi Piotrek, najlepiej poszukaj tutaj na forum, bo jak sie mozesz domyslac, takie pytanie padlo juz tutaj nie raz. Jest mnostwo juz informacji tutaj na ten wlasnie temat, wiec nikt nie chce sie powtarzac. Gruß!
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 17 Paź 2013, 16:18


    Dziękuję za odp. Przeszukiwanie trwa jednak dosyć długo...
  • Posty:9
  • Rejestracja: 17 Paź 2013, 10:17

  • Post » 17 Paź 2013, 21:30


    Witam,
    ja również uczę się niemieckiego, ale jestem już na nieco wyższym poziomie (a2+ - hm... właściwie trudno ocenić). Materiałów do nauki tego języka jest w sieci dużo.

    Polecam film (np. przyrodnicze) na youtube, żeby osłuchać się z akcentem i melodią języka. Zawsze można coś spróbować napisać po niemiecku chociażby na tym forum.

    Polecam również odwiedzać blog Agnieszki Drummer i jej stronę na facebooku; https://pl-pl.facebook.com/NIEMIECKI - codziennie pojawia się tam nowe słowo z przykładem użycia w zdaniu (dobrze jest się uczyć całych zwrotów, zdań, a nie pojedynczych słówek).

    Mam też pytanie, dlaczego uczysz się niemieckiego, jaki jest Twój cel? Praca, życie w Niemczech, czy tez po prostu sama nauka jest celem ;)?

    Chętnie porozmawiam przez skype (wolne weekendy) i porozwiązuję z kimś zadania z gramatyki [całkiem nieźle umiem wytłumaczyć gramatykę na poziomie podstawowym ;)]. Myślę, że rozmowa przez skype to jedna z lepszych form nauki. Uczymy się rozumienia ze słuchu i uczymy się mówić. Przy okazji mam pytanie; na jakim trzeba być poziomie, żeby móc spróbować porozmawiać, pouczyć się z Jonasem?

    p.s. Przydałby się też wątek podwieszony tutaj na forum, gdzie moglibyśmy gromadzić różne materiały, linki do nauki niemieckiego.

    Byłbym zapomniał http://www.tekstowo.pl/piosenki_artysty,juli.html <------ całkiem niezły pop-rock wraz z tłumaczeniem tekstu.
  • Posty:32
  • Rejestracja: 04 Paź 2013, 17:17

  • Post » 26 Lis 2013, 12:38


    Można skorzystać z ofert szkół językowych prowadzących zajęcia online (przez skype). Moim zdaniem najlepszym wyborem jest Szkoła Języków Obcych Shamrock.
    - nauka bez wychodzenia z domu
    - możliwość indywidualnego ustalenia godziny zajęć
    -kursy m. in. języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego
    -profesjonalni lektorzy i ciekawe zajęcia
    -atrakcyjne ceny i promocje

    Zapraszam do wypróbowania - http://www.szkola-shamrock.pl/
  • Posty:9
  • Rejestracja: 26 Lis 2013, 11:45

  • Post » 26 Lis 2013, 23:15


    Metoda nie jest tak ważna jak ważna jest motywacja do nauki.
    Bez tego nic się nie da osiągnąć!
  • Posty:3
  • Rejestracja: 26 Lis 2013, 23:07

  • Post » 12 Sty 2016, 20:18


    Spróbuj zacząć naukę od budowania swojego słownika , ucz się słówek stwórz swój własny słownik i postaraj się wybrać tylko najczęściej używane słowa, ucz się codziennie po 15 min :) taką baze słów możesz zbudować dzięki aplikacji mobilnej, najlepsza aplikacja do nauki języka angielskiego na androida (jest tam też niemiecki , włoski i hiszpanski) to LERNI :)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 12 Sty 2016, 20:11

  • Post » 23 Lut 2016, 15:30


    Mi pomaga np. słuchanie piosenek z napisami na youtube oraz budowanie zdań z konkretnym słówkiem ale jest też wiele innych metod. Każdy ma swoją ulubioną :)
  • Posty:3
  • Rejestracja: 23 Lut 2016, 15:22

  • Post » 01 Mar 2016, 09:24

    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Gerek ...

    Post » 14 Kwi 2016, 09:18


    Ja używałem równiez kursów językowych i uczyłem się samemu raczej :) Chyba że nie czujesz się to udaj się do szkoły językowej i się nauczysz czegoś może ;)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 14 Kwi 2016, 09:16

  • NastÄ™pna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja