Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - StopieÅ„ zaawansowania, by zrozumieć teksty piosenek.
Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:56

Stopień zaawansowania, by zrozumieć teksty piosenek.

Inne

vxrtal ...

Post » 16 Lut 2018, 22:57


Witam, ostatnio zacząłem słuchać rapu w języku Niemieckim i strasznie zajarałem się tym tematem. Chyba zacznę się go uczyć, ale nie o tym tutaj..

Mam taką zagwostkę, na jakim stopniu zaawansowania w nauce tego języka trzeba być, by zrozumieć tekst - dla przykładu kawałków rapowych, w których często przewija się slang i tak dalej?

Przykładowo..

https://www.youtube.com/watch?v=WMeqQecNpMc

Czy ktoś stąd, kto umie w stopniu ponad komunikatywnym język Niemiecki (nie wiem inaczej jak to nazwać) potrafi bez większego problemu zrozumieć tekst powyższego kawałka?
  • Posty:1
  • Rejestracja: 16 Lut 2018, 22:49

  • Post » 17 Lut 2018, 16:25


    Hm, ja jestem od urodzenia tubylec (Niemcy) i rozumiem tak 30%. To nie tylko jest slang, ale niemiecki Rap posługuje się często językiem, tak jak lamią go cudzoziemcy.
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 17 Lut 2018, 17:31


    Wydaje mi się, że sam autor zabiera pośrednio głos w tej dyskusji:

    Brüder die’s verstehen können, reden diesen Slang
    Unsere Sprache ist chiffriert, also wer übersetzt jetzt


    Wydaje mi się, że to pytanie można by rozważać na wielu płaszczyznach. Jeśli chodzi o leksykę, to jest to raczej w miarę proste słownictwo, które powinno być zrozumiałe na poziomie B2/C1. Gorzej jest już z interpretacją — ta osadzona jest głęboko w kontekście, który zależy od środowiska czy aktualnych wydarzeń. Nie znając życia i intencji autora raczej będzie trudno zrozumieć przesłanie tego tekstu.

    O czym on śpiewa? Sam nie wiem... :roll:
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 16 Lut 2021, 11:40


    Ja rozumiem w 100%, ale niemieckiego uczę się od...podstawówki. I mam znajomych w Niemczech, więc przynajmniej 1 miesiąc w ciągu roku tam spędzam. Także powiedziałbym, że poziom zaawansowania musi być bardzo wysoki.
  • Posty:18
  • Rejestracja: 17 Sty 2019, 16:52


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja