Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - ProÅ›ba o przetÅ‚umaczenie
Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:16

Prośba o przetłumaczenie

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 24 Kwi 2019, 14:48


Witam. Bardzo proszę o przetłumaczenie na język niemiecki podanych zadań. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.


Ad. 3. Proszę opisać w kilku zdaniach z jakiej okazji dostaje się w Polsce prezenty. Jakie prezenty zazwyczaj daje Pan/ Pani bliskim/ znajomym.

W Polsce dostaje się prezenty z różnych okazji, np. z okazji urodzin, imienin, w Wigilię, na Wielkanoc, z okazji rocznicy ślubu, na dzień babci i dziadka, z okazji narodzin dziecka. Ja swoim znajomym i rodzinie zazwyczaj daję praliny, ulubione kwiaty, bony podarunkowe do sklepów i salonów kosmetycznych. Dostają ode mnie również rzeczy, które wiem, że są im potrzebne, np. zestaw sztućców, komplet pościeli. Staram się dawać prezenty, które są praktyczne i odbiorcy będą z nich zadowoleni.


Ad. 4. Jak wygląda Pana/ Pani dom lub mieszkanie. Proszę opisać.

Ja mieszkam w domu dwurodzinnym. Mój dom składa się z parteru, pierwszego pietra oraz strychu. Mam też duże podwórko. Na parterze jest kotłownia, korytarz, pralnia z suszarnią, łazienka, salon połączony z kuchnia i jadalnią oraz sypialnia rodziców. Wszystko jest urządzone nowocześnie i praktycznie. Na piętrze znajduje się mały, przytulny salon, łazienka, pokój mój i pokój mojego brata. W moim pokoju jest biurko z komputerem, komoda, telewizor, łóżko, półki na książki i dodatki związane z piłką nożną, np. plakaty ulubionych zawodników. Na strychu natomiast trzymamy rzeczy których już nie używamy, ale mają sentymentalną wartość, np. rzeczy moje i brata z dzieciństwa.


Ad. 5. Gdzie chciałby/ chciałaby Pan/ Pani mieszkać? W mieście, czy na wsi? Dlaczego?

Ja chciałbym mieszkać w dużym mieście, ponieważ miasto daje wiele możliwości- można się kształcić i rozwijać, w mieście można szybciej znaleźć jakąkolwiek pracę lub znaleźć lepiej płatną pracę zgodną z naszym wykształceniem i doświadczeniem. Pracę, w której będziemy się realizować oraz która da nam możliwości awansów czy też zagranicznych wyjazdów i będzie na miejscu. Miasto oferuję nam lepszy dostęp do placówek kulturalnych: jest wiele kin, teatrów, często organizowane są różnego rodzaju koncerty, czy festiwale. W mieście jest dostęp do większej ilości szkół, uczelni wyższych. Ważna też jest komunikacja miejska. Większość miast jest już na tyle rozwinięta, że łatwo poruszać się bez własnego samochodu. Metro umożliwia nam ominięcie korków, do każdego miejsca łatwo dojechać autobusem bądź tramwajem. Przystanki są niemal wszędzie. W mieście mamy też możliwość w każdej chwili zrobić zakupy spożywcze i odzieżowe. Prawie na każdym rogu jest jakiś sklep. Jeżeli chcemy udać się na większe zakupy, możemy iść do marketu lub do galerii handlowej i kupić wszystko co jest nam potrzebne.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 24 Kwi 2019, 14:44

  • Post » 24 Kwi 2019, 15:53


    Das wird wohl keiner machen. → Deepl ist gar nicht mal so schlecht, aber nicht fehlerfrei!
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM


  • Wróć do Pomoc jÄ™zykowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja