Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Droga do szkoÅ‚y
Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:49

Droga do szkoły

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Darin ...

Post » 02 Lis 2010, 00:01


Witam.

Proszę o pomoc w tłumaczeniu drogi z domu do szkoły.

Tutaj jest tekst po polsku:
Wychodzę z domu i idę cały czas na wprost przez osiedle X, aż dojdę do Kościoła. Po przejściu Kościoła skręcam w prawo, aby pójść krótszym odcinkiem. Przechodzę koło sklepu, piekarni oraz fryzjera i przechodzę przez ulicę. Następnie idę cały czas prosto przez osiedle Y, przechodzę koło sklepów i restauracji i dochodzę do furtki szkolnej, gdzie skręcam w prawo i po paru metrach skręcam w lewo, aby wejść do szkoły. Cały czas dojścia zajmuje mi około 10 minut.

Wiem, że chyba początek zacznie się zdaniem: Ich gehe aus dem Haus los... Ale dalej to już kiepsko, bo i te czasy i w ogóle ;/


Najlepiej by było, gdyby ktoś napisał zdanie, a pod spodem tłumaczenie, bo wtedy będę się mogła douczyć, a nie tylko spisać gotowca, bo nie tylko o to mi chodzi...
  • Posty:2
  • Rejestracja: 01 Lis 2010, 23:59

  • Asgard ...

    Post » 02 Lis 2010, 00:14


    To jest w miarę dosłowne tłumaczenie Twojej wersji, więc powinno być dość jasne, które zdanie co oznacza:

    Ich verlasse das Haus und gehe die ganze Zeit durch die Wohnsiedlung X geradeaus, bis ich an einer Kirche bin. Nachdem ich die Kirche hinter mir gelassen habe, biege ich rechts ab, um eine Abkürzung zu nehmen. Ich gehe zuerst an einem Laden, dann an einer Bäckerei und schließlich an einem Friseursalon vorbei, wo ich die Straße überquere. Dann gehe ich die ganze Zeit durch die Wohnsiedlung Y geradeaus, passiere Geschäfte sowie ein Restaurant und erreiche die Schulpforte, wo ich rechts und nach ein paar Metern links abbiege, um in das Schulgebäude hineinzugehen. Für den ganzen Schulweg brauche ich etwa 10 Minuten.
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Darin ...

    Post » 02 Lis 2010, 01:00


    Bardzo i to bardzo dziękuję! :)
  • Posty:2
  • Rejestracja: 01 Lis 2010, 23:59


  • Wróć do Pomoc jÄ™zykowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja