Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Pytanie
Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:59

Pytanie

Pytania związane z egzaminem maturalnym - część ustna.

Post » 06 Lis 2010, 10:34


Mam na korkach dziewczynę, która przygotowuje się do matury na poziomie podstawowym. Trudniejszymi przypadkami się nie zajmuję, ponieważ sama jeszcze się uczę. Z pisemną raczej nie będzie problemu, ale te sytuacje-scenki, to wypadają że tak powiem masakrycznie, bo dziewczyna jest strasznie spięta, jąka się, gubi się przy najprostszych zdaniach. Pytałam ją, czy to mnie się boi czy w szkole też tak reaguje. A ona na to, że w szkole to jeszcze gorzej wychodzi, bo tam potrafi się w czasie odpowiedzi kompletnie zaciąć i tak nic nie mówić, aż aż ocenę wiadomą jej stawiają. Wiem, że to pewnie pytanie bardziej dla psychologa chyba, ale może są jakieś metody pracy w takiej sytuacji. Może ktoś zetknął się z podobnym przypadkiem. To najwyraźniej nie jest brak wiedzy czy pilności a jakaś nerwica szkolna chyba. No nie wiem. Proszę o jakieś porady.
  • Posty:11
  • Rejestracja: 23 Paź 2010, 13:41

  • Post » 06 Lis 2010, 12:04


    Ja pomagałem koledze ze szkoły przygotować się do podstawowej matury z niemieckiego, który na początku też się zacinał. Słów znał z pewnością dużo, bo z pisemną częścią nie miał problemu.

    Problem rozwiązałem w dość prosty sposób. Zadawałem mu pytanie: >>Was siehst du auf dem Bild?<<. A potem nie czekając na odpowiedź mówiłem mu zdania do przetłumaczenia. Na zdjęciu widzę psa. Ten pies jest cały czarny. On biega w parku. Podobnie robiłem z drugim pytaniem. On spokojnie to tłumaczył ustnie i po kilku takich razach uwierzył w końcu w samego siebie - nie potrzebował już moich polskich zdań i sam dość płynnie układał proste wypowiedzi na te pytania. Gościu zdał na 17 pkt maturę ustną.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 06 Lis 2010, 13:20


    A o takim prostym rozwiązaniu to nawet jakoś nie pomyślałam. Dziękuję Ci bardzo. W poniedziałek mamy lekcję i od razu przetestuję Twój patent i oczywiście napiszę jak poszło.
  • Posty:11
  • Rejestracja: 23 Paź 2010, 13:41

  • Post » 08 Lis 2010, 20:27


    Nie chcę zapeszać, bo dopiero skończyłam lekcję, ale działa. :roll:

    Dziękuję raz jeszcze.
  • Posty:11
  • Rejestracja: 23 Paź 2010, 13:41

  • Post » 08 Lis 2010, 20:36

    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin


  • Wróć do Egzamin ustny

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja